Udostępnij Instagram Tweetnij

Ładne wnętrze jest kluczem naszego dobrego samopoczucia w domu.

Zapoznaj się z poradami naszych ekspertów. Jak dobrać kolor do wnętrza? Jak mieszkać w bezpiecznym i zdrowym domu? Jak osiągnąć niestandardowe efekty na ścianie?

Dowiedz się więcej
ARTYKUŁ

Co warto wiedzieć, zanim zaczniemy kupować produkty wyposażenia wnętrz?

Udostępnij Tweetnij Wykop
Co warto wiedzieć, zanim zaczniemy kupować produkty wyposażenia wnętrz?
Shutterstock.com
Moda na meble modułowe, kolory retro, nowoczesne rozwiązania do kuchni. Prezentujemy 10 najciekawszych trendów i rozwiązań. Przeczytajcie, jeśli szukacie inspiracji do urządzania wnętrz.

Komoda w stylu retro
Styl retro nadal utrzymuje się na topie, wyznaczając kierunek wyboru mebli. Nie bez powodu nazywane stylowymi meble z lat 60. i 70. XX wieku inspirują współczesnych projektantów ponadczasowymi formami, które w swoich projektach rozwijają dodając współczesne materiały lub zmieniając tekstury. Zaokrąglone formy komód lub toaletek, miękkie tekstury siedzisk łączonych z drewnem, tapicerowane krzesła z podłokietnikami, to charakterystyczne cechy mebli w stylu retro. Nie ograniczajmy się tylko do mebli, w tej konwencji również modne jest oświetlenie i akcesoria inspirowane ikonograficznymi retro wzorami. Najlepszym wyborem do uzupełnienia nowoczesnego salonu stylowym meblem będzie drewniana komoda, a jeśli urządzamy sypialnię - toaletka albo biurko.

Zieleń na ścianach
Najbardziej modny kolor farby w tym sezonie? Zieleń. Pod nazwą "greenery" funkcjonuje jako kolor roku według instytutu Pantone, ale architekci przekonani są bardziej do nasyconych, ciemnych tonacji. Niezależnie od tego, czy jest to oliwka, kolor mchu czy butelkowa zieleń do pomieszczenia wniesie kojący, inspirowany naturą klimat.

Rośliny w każdym pokoju
"Wpuść zewnętrzny świat do wnętrza" to uniwersalny motyw przewodni najnowszych kolekcji do domu. Powód? Przytłoczeni technologią, tempem życia i trybem "online" coraz częściej odczuwamy tęsknotę za naturą. Warto znaleźć w każdym domu miejsce na rośliny: w naturalnej postaci, czyli kwiatów doniczkowych, lub roślinnych motywów na ścianie czy printach tkanin. Projektanci przekonują także do wprowadzenia roślin do łazienkowych wnętrz – bambusa lub kaktusów. Gatunków, które nie potrzebują dziennego światła.

Stolik z marmurowym blatem
Drewno i kamień jako główne materiały, którymi wypełnimy każde pomieszczenie w domu. Potrzeba harmonii skłania nas ku naturalnym wibracjom, które dają materiały organiczne. Mając na uwadze najwyższą jakość w naszych wnętrzach, wybierajmy do ich wyposażenia materiały takie jak marmur, drewno, naturalne włókna lub skóra. Stolik z marmurowym blatem może stać się ponadczasowym elementem wnętrza. W towarzystwie sofy lub fotela o aksamitnej tapicerce stworzy harmonijny zestaw pozytywnie oddziałujący na nasz zmysł dotyku.

Miedziana patera
Luksus musi pojawić się w dodatkach. Złoto i połysk wazonów, ram luster lub tekstyliów na poduszki rozpromieni wnętrze. Połysk w każdym detalu, metaliczne powierzchnie i elementy wykończeniowe z chromu, srebra i polerowanego niklu lub mosiądzu.

Modułowy regał
Razem z trendem mobilności pojawiły się meble modułowe i to one zapewne przetrwają zmieniające się mody. Ich uniwersalność i łatwość przenoszenia sprawią, że będą towarzyszyć nam przez długie lata. Mobilność stwarza potrzebę kompaktowego projektowania dla małych przestrzeni oraz komfortu użytkowania. System mebli modułowych w dzisiejszych czasach to kilka metalowych rurek i desek, które można złożyć w wielofunkcyjne wyposażenie.
Download file
Sklejka w kuchni
Kuchenne fronty nie są już kosztownym wydatkiem dzięki zastosowaniu sklejki, która pasuje idealnie do metalowych urządzeń kuchennych. Sklejka w kuchni jest idealnym tłem dla dobrej jakości urządzeń i pozwala na zmienność, która jest tak bardzo pożądana w dzisiejszym pędzącym świecie.

Geometryczne kafle
Styl retro gości w każdej sferze naszego domu. Podłoga wyłożona kaflami o geometrycznych wzorach nada modny vintage’owy charakter wnętrzu kuchni lub łazienki.

Opalizująca powierzchnia
Opalizujące materiały zawładnęły światem mody. Wnętrza mają dla nich "zielone światło" akceptując wszelkie połyskujące elementy wystroju. Inspirowane kosmosem, metaliczne tony ożywią wnętrza i nadadzą im wrażenie ruchu.

Udostępnij Tweetnij Wykop